O NÁS

První myšlenka pustit se do výroby ořechových krémů přišla v dubnu 2020, kdy jsme byli těsně před završením svých  vysokoškolských let. Jednou jsme u oběda jen tak náhodou debatovali o tom, co vlastně obnáší výroba potravin. A řeč se nakonec stočila k produktům z ořechů a jejich jedinečným nutričním hodnotám. A tak se záhy zrodila i myšlenka takové produkty vyrábět. Přišla v době, kdy řada podniků nevěděla, co s nimi bude dál a zda se udrží. Rozjet podnikání bylo obrovským rizikem. Ale my se odhodlali a vykročili vstříc velkým výzvám!

Na úplném začátku jsme o zpracovávání ořechů nevěděli prakticky nic. Nic, co se týkalo potravinářské výroby. Vlastně jsme nevěděli vůbec nic. A taky nám nikdo s ničím nepomáhal.

To jediné, kde jsme si byli jistí v kramflecích byla ekonomie a strojařina. A taky v práci ve strojní dílně a programování. Vše úplně mimo! Hned od začátku jsme se proto sami museli učit vše za pochodu, objevovat a řešit mnoho zdánlivě "neřešitelných" problémů. Šlo o to najít ten správný směr a vyloučit to, kudy cesta určitě nevede. Hned na začátku přišla zednická práce. Ani jeden z nás jsme k ní nikdy ani trochu nepřičichli. Jenže nebylo zbytí a postupně se z nás museli stát zkušení zedníci. Později jsme zas museli od píky vymýšlet technologické postupy výroby, aby naše krémy měly opravdu grády. A to byla vůbec ta nejtěžší část.

 

Naše mise měla od začátku jasný směr.

Vyrábět kvalitní produkty z těch nejlepších surovin a přidat ořechům tu pravou chuť pražením, kvůli kterému jsme vymysleli vlastní technologii. Na krémy jsme také potřebovali vybrat tu nejlepší čokoládu, a tak veškerou čokoládu, kterou přidáváme do většiny produktů, odebíráme přímo od dodavatele z Belgie.

Jelikož jsme na vesnici, neměli jsme žádné dilema s tím, kde výrobu založit. Přestavěli jsme polovinu rodinného domu jednoho z nás. To si mimo naší vlastní námahy se zmíněnou zednickou prací vyžádalo i úsilí a neocenitelné přispění našich přátel a rodin. Provozovnu jsme tak kompletně postavili vlastními silami. Stavba začala v srpnu a jelikož jsme pracovali do roztrhání těla, už v prosinci jsme měli kolaudační souhlas.

V lednu 2021 přišlo to, za čím jsme celou tu dobu od prvotní myšlenky až k poslednímu razítku s námahou, ale nadšeně ubíralo: Začali jsme vyrábět!

A věříme, že naše produkty budou chutnat a vykouzlí úsměv na tváři všem našim zákazníkům.

Grem stavba Grem stavba


Taky vám to zní jako pohádka o šípkové Růžence? I pohádky se někdy stávají skutečností, když jim začnete věřit. :-)
Děkujeme, vaše "grémy" z vesnice.